Święta Bożego Narodzenia

Idą Święta ;)

Już? Czy już można? Chyba tak! Uwaga! To nie żart – zaczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia! 1 listopada mamy już za sobą, więc z dziką radością możemy się rzucić w wir świątecznych zakupów i przygotowań. Czas wyciągnąć bombki i sprawdzić, czy odpowiadają najnowszym trendom dekoracyjnym, sporządzić listę prezentów i zacząć je już kupować (za dzień lub dwa zobaczymy pierwsze bombki w sklepowych wystawach), wybrać stylową i modną kreację na Wigilię, zacząć sporządzać listę wigilijnych dań (oczywiście nie zapominając, by oprócz tradycyjnych potraw wybrać coś z kuchni fusion), przy radosnym śpiewie kolęd pobiec po karpia z hipermarketu. Czy o czymś zapomniałam? Ach, no tak, trzeba jeszcze skoczyć do apteki po zapas tabletek na przejedzenie. Oczywiście warto się polansować na jednym ze świątecznych jarmarków. Również czas pomyśleć nad nowoczesną dekoracją świątecznego stołu.

Spokojnie, nie zwariowałam, chociaż już jestem po pierwszej dawce świątecznych reklam i kolekcji ubrań! Nie dopadł mnie konsumpcjonizm, który sprowadził Święta Bożego Narodzenia do materialistycznego obrządku, w którym zamiast na rekolekcje idziemy na zakupy do centrum handlowego. Jak większość, jestem zdegustowana świątecznymi wystawami od 2 listopada. Nie lubię Świątecznej gonitwy, tłoku i skupianiu się tylko na materialnych aspektach świąt (jedzenie-przejedzenie, prezenty-wygląd, dekoracje-gadżety).

Ale do rzeczy, w zeszłym roku wybrałam się na poważne świąteczne zakupy, które wykończyły mnie i mój portfel. W związku z tym w tym roku odcinam się od świątecznego szału i prezenty lub dekoracje wykonuję hand made.

A teraz już bez żartów. Jeśli decydujemy się na samodzielne wykonanie prezentów, to należy zacząć to planować jak najwcześniej. Należy stworzyć listę potencjalnych obdarowywanych, zastanowić się co będzie dla danej osoby najlepsze, zacząć gromadzić materiały i szukać inspiracji. A co najlepiej podarować? Może być własnoręcznie wykonana kopertówka, kosmetyczka, etui na dokumenty, etui na laptopa/iPada/komórkę. Możemy wydziergać czapeczkę, szaliczek lub ciepły komin. Dobrym pomysłem są też smakołyki w postaci samodzielnie zrobionych konfitur, pierniczków lub likierów (posiadacze Thermomix’a wyraźnie wygrywają w ostatniej propozycji).

Pomysły na prezenty i ich wykonanie (nawet dla tych, którzy nie mają maszyny) będę regularnie do Świąt prezentować na blogu. Wszystkim chętnym radzę zacząć gromadzić klej, nożyczki, kolorowe wstążki i tkaniny a także rezerwować jesienne wieczory!Święta Bożego Narodzenia

Jedna myśl nt. „Idą Święta ;)

  1. Susanna szyje

    I bardzo dobrze, że już rozpoczynasz przygotowania do Świat. Mam podobny plan ale ja zaczynam gdzieś tak w połowie listopada. Teraz chcę uszyć jeszcze 3 sukienki a potem zabieram się za szycie królików tildowych dla dzieciaków i pozostałych prezentów :) I cieszę się straszliwie, że jesteś osobą, która widzi w Bożym narodzeniu (nie „świętach świateł” jak w niektórych krajach nazywają te piękne Świeta) wymiar duchowy. Trzeba się trzymać razem w tym zwariowanym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.