Świąteczne ozodoby na choinkę

ozdoby świąteczne handmade

Skończyłam przygotowywanie ozdób na choinkę. Uszyłam 5 gwiazdek i 5 serduszek. Przygotowując ozdoby stwierdziłam, że skoro stroimy choinkę i siebie na święta, to czemu by nie ozdobić samych ozdób świątecznych. I tak powstała „kolekcja” romantycznych serduszek, które wystroiły się na święta w koronki, hafty i perły.

dekoracje świąteczne

Serduszko na choinkę z kokardką, koronką, haftem i kamyczkiem.

ozdoby na choinkę

Ozdoba z koronką

ozodoby na choinkę

Haftowane serduszko

ozdoby choinkowe handmade

Z eleganckim naszyjnikiem oraz kołnierzykiem

Poniżej jeszcze zamieszczam kilka zdjęć z „produkcji” ozdób na choinkę.

jak zrobić ozdoby świąteczne

Przenoszenie kształtów z szablonu na tkaninę.

do bloga3

Na początku był pomysł i układanie pasmanterii na serduszku. Potem maszynowe lub ręczne przyszywanie. Dekoracje przyszywałam do serduszka na przed zszyciem tyłu i przodu ozdoby.

do bloga4

Haft – wzór wyrysowałam ołówkiem. Główne gałązki wyszyłam na maszynie prostym ściegiem (bez specjalnej stopki i podkładu). Resztę wyszyłam ręcznie sztywną, srebrną nitką.

do bloga5

Kolejny haft ;)

do bloga6

Po zszyciu gwiazdek na lewej stronie nacięłam je w punkcie przegięcia, aby się lepiej układały po wywróceniu na prawą stronę. Niestety, okazało się, że odwracanie tych ozdób na prawą stronę to koszmar. Bardzo trudno było odwrócić całe ramiona i wyciągnąć tkaninę na prawą stronę. Wspierałam się szydełkiem i ołówkiem ;)

do bloga7

Stąd pomysł by gwiazdki choinkowe zszywać na prawej stronie. Tak wykończyłam 2 gwiazdki. Aby brzegi się nie strzępił, jedną gwiazdkę zabezpieczyłam lakierem do paznokci z brokatem (pomalowałam brzegi i całą gwiazdkę) a brzegi drugiej obszyłam 2 razy ściegiem zygzakowatym.

do bloga8

Ozdabianie koronki.

do bloga2

Gwiazdki wypełniałam ociepliną lub pociętymi resztkami tkaniny pozostałymi z wycinania ozdób.

Jedna myśl nt. „Świąteczne ozodoby na choinkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.