modne przeróbki ubrań

Jak przerobić golf na modną bluzkę?

Podczas wiosennych porządków znalazłam w mojej szafie stary półgolf. Bluzka pomimo 5 lat nadal wygląda bardzo dobrze. Nie wiem czy to zasługa tkaniny czy też wina tego, że go prawie w ogóle nie nosiłam. Nie lubię półgolfów i golfów. „Duszą” mnie i ciągle je  poprawiam. Tym razem stwierdziłam, że trzeba coś z tą bluzką zrobić i zacząć nosić.

modne przeróbki ubrań

Przeróbka była szybka i prosta. Przed wszystkim wycięłam golf poniżej linii szwu (nie bawiłam się w prucie overlocka). Golf przerobię na ściągacz do spodenek dla córki.A ja pozostałam z bluzką z niewykończoną górą. Teoretycznie mogłabym to zostawić, ale praktycznie nie lubię nie wykończonych brzegów. Podwijanie i obrzucanie na maszynie odpadało. Z doświadczenia wiem, że delikatna i lejąca tkanina będzie się fatalnie układać po takim zabiegu. Wykorzystałam trochę inną metodę – ręcznie obszyłam bawełnianą nitką.

Najpierw obrzuciłam cały brzeg ściegiem dzierganym. Gdybym się bardziej przyłożyła, to tkanina ładnie by się podwinęłam pod spód.

modne przeróbki ubrań

modne przeróbki ubrań

Następnie, pętelki potraktowałam jako oczka łańcuszka i przerobiłam szydełkiem rząd półsłupków. W drugim rzędzie robiłam półsłupek, dwa oczka łańcuszka i półsłupek w co drugie oczko.

modne przeróbki ubrań

modne przeróbki ubrań

W efekcie uzyskałam dekolt wykończony koronką. Czyli coś modny detal w tym sezonie. Do tego kultowe połączenie szarego i kremowego sprawia, że bluzka wygląda jak nowa. Wadą jest bawełniana nitka. Po praniu trochę się kurczy.

modne przeróbki ubrań

Dekolt po przeróbce już na mnie :)

modne przeróbki ubrań

I jeszcze raz jak wygląda góra bluzki. Oraz mało słodka sweet focia ;)

Jedna myśl nt. „Jak przerobić golf na modną bluzkę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.