Archiwa kategorii: Burda

Spodnie z dresu z szopami

Spodnie z dresu. Niby nic, a jednak! Mozna je uszyć bez wykroju z nienoszonego dresu rodzica. Ale tym razem zaszlałam i nie dość, że wykorzystałam wykrój z Burdy, to jeszcze wzięłam na warsztat bardzo dobrą jakościowo dresówkę. Żeby nie było za mało, dresową szarość przełamałam kieszeniami z szopami.

Spodnie z dresu

Wykorzystałam wykrój z Burdy Moda dla dzieci 1/2013, numer 603, rozmiar 104. Zmieniła tylko wykończenie paska i nogawek. Zamiast gumki są ściągacze. Jak zwykle szyło się lekko, łatwo i przyjemnie. Owerlock mocno przyspiesza szycie, a dresówka i ściągacz powodują, że ubranie zawsze się układa. Dodatkowo, wykrój z Burdy okazał się wyjątkowo udany. Wszystko wyszło bardzo fajnie, a szopy dzielnie zerkają z kieszeni (takie kieszenie to świetny sposób na wykorzystanie resztek tkaniny).

Spodnie z dresu

Ps. Oczywiście nie było aż tak cukierkowo-bajkowo przy szyciu. Najpierw brakło tkaniny w szopy i kombinowałam z workiem kieszeni, a potem długo myślałam jak wszyć te worki (opis w Burdzie jest chyba dla osób z doktoratem z krawiectwa).

Ach, te lata 90

Może jeszcze nie zauważyliście, ale cichcem do naszych szaf skrada się moda na lata 90. Wszystko zaczęło się rok temu, gdy pierwsze magazyny typu Elle zaczęły nieśmiało pokazywać sesje z ubraniami…dobrze nam znanymi z dzieciństwa. I tak krok, po kroku, tu kratka, tam plecak, tu znowu grunge, tam neony vel. fluo (kto pamięta rażące po oczach koszulki w kolorze żółtym, pomarańczowym lub różowym?). Tam znowu odsłonięty brzuch, tak popularny w latach 90. Co raz częściej widuję i czytam, że lata 90 wracają do łask. Aż sama wróciłam do lat 90 i przejrzałam Burdy z tego okresu. Co prawda sama moda z końca XX wieku napawa mnie niepokojem i ogólną niechęcią, bo te ubrania były bardzo dziwne. Ale z drugiej strony miło się wraca do tamtych czasów. Może jest to spowodowane tym, że w latach 90 byłam jeszcze dzieckiem a dzieciństwo się miło wspomina.

A co proponowała Burda w latach 1990-1999? Sami zobaczcie.

Na początek moda…patrząc na te zdjęcia ma wrażenie, że widziałam niektóre rzeczy na ulicy ;)

Burda 10/90. Wyjaśnienie co to są rajtuzy ;)

Burda 12/90. Kratka? Pastele? Czy to nie trendy o których wszystkie portale modowe trąbią?

Burda 2/95

Burda 2/92. Wtedy się śmiałyśmy z osób noszących spodnie z nogawkami  „woda w piwnicy”…. teraz sama takie nosze.

Burda 2/92

Burda 1/98. Pastele, tak dobrze znane nam ze sklepów ;)

Burda 11/91

Burda 11/91. Elegancja w wydaniu lat 90…czyli szerokie ramiona.

Burda 1/98. Brrr, tego trendu akurat  nie lubiłam ale szał na glany i martensy pamiętam.

I jeszcze trochę urody, czyli krótkie fryzury, krótkie, postrzępione grzywki, loki i „ulizane” włosy ;)

Burda 2/95

Burda 12/90

Burda 10/93

A na koniec coś smacznego. Ach, te jedzenie. Kto by nie zjadł? I te dekoracje!

Burda 1/98

 Burda 2/92